Hiperhydroza (nadmierna potliwość)

Hiperhydroza (nadmierna potliwość)

Poszukujemy uczestników projektu badawczego na temat hiperhydrozy (nadmiernej potliwości)

Hiperhydroza to inaczej nadmierne pocenie się. Wiele osób cierpi na tę dolegliwość nie tylko podczas ćwiczeń sportowych, ciężkiej pracy fizycznej czy upalnej pogody. Ten rodzaj nadpotliwości dotyka ponad pół miliona ludzi w samej tylko Wielkiej Brytanii i jest rozpoznaną jednostką chorobową, chociaż rzadko kto lubi o niej mówić. Tak zwana „hiperhydroza pierwotna” jest powodowana rozregulowaniem gruczołów potowych. Ma to często ogromny wpływ na jakość życia osób nią dotkniętych, gdyż wstydzą się oni dużych, widocznych plam potu na ubraniach, które mogą być odpychające dla otoczenia. To sprawia, że relacje tych osób z płcią przeciwną są ogromnie utrudnione i ograniczają się ich kontakty towarzyskie z przyjaciółmi i rodziną, jak również z kolegami z pracy. Prowadzi to nie tylko do osamotnienia, ale może być również przyczyną problemów w pracy, z utratą zatrudnienia włącznie. 

Choroba ta wymaga dalszych badań w celu opracowania nowych i bardziej skutecznych metod jej leczenia. Jeśli chciałbyś (chciałabyś) wziąć udział w tych badaniach, prosimy o wypełnienie poniższej ankiety. Na jej podstawie skontaktujemy się z Tobą, jeśli Twój profil medyczny będzie zgodny z kryteriami naszego projektu badawczego. 

 

Lokalizacja(e):

  • Łódź
  • Szczecin
  • Wrocław
  • Białystok
  • Kielce
  • Warszawa

 

Zwrot kosztów:

Udział w badaniach nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami w stosunku do stosowanego przez Ciebie dotychczasowego leczenia hiperhydrozy (jeśli takie przechodzisz) gdyż koszt badanego leku i koszty wszelkich wymaganych testów wykonywanych w trakcie prób klinicznych pokrywa Sponsor. Standardowe koszty udziału w badaniach są finansowane przez Sponsora. 

Zwrot kosztów w ramach niniejszego projektu badawczego: 

Jako uczestnik nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z uczestnictwem w niniejszych próbach klinicznych. Jednocześnie otrzymasz zwrot kosztów podróży na każdą wizytę w badaniu do wysokości 30 EUR. 

Należy pamiętać, że uzyskany zwrot zryczałtowanych kosztów podróży może podlegać opodatkowaniu, jak również że może być konieczne poinformowanie o nim władz/odpowiednich organów, takich jak urząd pracy lub instytucje pomocy społecznej. 

 

Kto może brać udział w badaniach? 

  • Mężczyźni i kobiety
  • Wiek: 18 – 65 lat
  • Ze zdiagnozowaną ciężką pierwotną nadmierną potliwością pach

Zakwalifikowanie się do udziału w badaniach może wymagać spełnienia dodatkowych kryteriów. Dlatego, by dowiedzieć się, czy możesz wziąć w nich udział, kliknij na link poniżej i wypełnij kwestionariusz. Jeśli wstępnie się zakwalifikujesz, Ty i lekarz w klinice badawczej zdecydujecie, czy możesz/chcesz dalej brać udział niniejszym projekcie badawczym. 

 

Wizyty w ośrodku badawczym: 

Podczas badań klinicznych będziesz musiał(a) przyjeżdżać do kliniki na określone godziny. Jest tak dlatego, że różne szczegółowe badania muszą być przeprowadzane w ściśle określonym czasie. Badania kliniczne dzielą się na dwie fazy (informacja poniżej). 

Faza A (Ta faza została już zakończona): 

Faza A będzie rutynowo trwała 7 tygodni i będzie liczyła 5 wizyt, łącznie z badaniami przesiewowymi (8 tygodni w przypadku, gdy potrzebna będzie jeszcze jedna ponowna wizyta). 

W tej części badań 50% ich uczestników otrzyma placebo. 

Schemat wizyt w fazie A 

Jeśli po ukończeniu fazy A będziesz chciał(a) wziąć udział w fazie B, wtedy zostaniesz poddany(a) aktywnemu leczeniu przez następne 68 tygodni, co oznacza 6 dodatkowych wizyt i 1 wizytę kontrolną po 4 tygodniach od zakończenia leczenia. Dodatkowo będziesz musiał(a) odwiedzać klinikę co 4 tygodnie w celu aplikacji badanego leku. 

Faza B: 

Faza B nie zacznie się, zanim nie zostanie zakończona faza A. 

Ta część badań będzie trwała 79 tygodni i będzie wymagać 10 wizyt w klinice. 

W fazie B nie podaje sie placebo. 

Schemat wizyt w fazie B 

Pierwsze dwie wizyty w fazie B to wizyty kontrolne. Oznacza to, że jeśli uczestniczyłeś(aś) w fazie A, zaczniesz w fazie B od wizyty numer 5. 

Krótko o obu fazach badań: 

Jako uczestnik badań nie możesz wybrać fazy, w której weźmiesz udział w badaniach. Faza A rozpoczyna się wraz z początkiem badań i będzie trwała aż do jej zakończenia. Faza B rozpocznie się po zakończeniu fazy A. 

Czekaj!
To zajmuje tylko 2 minuty.
Czy chcesz wziąć udział w projekcie badawczym?
Bezpłatnie i niezobowiązująco · ponad 65.000 członków
Tak. Zarejestruj mnie!
Może później
Panel Zdrowia

Zarejestruj się na stronie Panel Zdrowia

Głównym założeniem Panelu Zdrowia jest poprawa zdrowia osób chorych przy pomocy badań naukowych. W tym celu zapraszamy osoby zainteresowane do wzięcia udziału w projektach badawczych, nad którymi pracujemy. Rejestrując się na Panelu Zdrowia, możesz zostać uczestnikiem jednego z takich projektów. Kontaktujemy się tylko z osobami, których Profil KZ odpowiada aktualnie prowadzonym badaniom naukowym. 
Wszystkie projekty badawcze mają akceptację Komisji Etyki Badań (z ang. RECs).
 

Utwórz Profil Kondycji Zdrowotnej