Ukończone projekty badawcze

Czy chcesz wziąć udział w projekcie badawczym?

Na tej stronie znajdziesz listę rozpoczętych projektów badawczych nad poszczególnymi schorzeniami, do których to projektów potrzebujemy uczestników. Niestety, skuteczne metody leczenia dla tych chronicznych jednostek chorobowych nie zostały jeszcze opracowane. Będziemy wdzięczni, jeśli wyrazisz zainteresowanie wzięciem udziału w jednym z badań z naszej listy. Zadaniem Panelu Zdrowia jest ułatwienie kontaktu pomiędzy badaczami a uczestnikami badań. By wziąć udział w jednym z wyszczególnionych na naszej stronie projektów, zarejestruj się na Panelu Zdrowia.

Czym jest projekt badawczy i jak jest prowadzony?

Istnieje kilka definicji badań klinicznych. Większość projektów badawczych to badania biomedyczne lub związane z tematem zdrowia. Wszystkie badania, szczególnie te wykonywane na pacjentach, zawsze przeprowadza się zgodnie z wcześniej opracowanym protokołem klinicznym. Po zakończeniu badań wyniki spisuje się w formie raportu, który następnie przesyła się firmie farmaceutycznej zlecającej projekt badawczy. 
Wyróżnia się kilka rodzajów projektów badawczych. Uczestnictwo w danym projekcie nie zawsze oznacza branie udziału w badaniach medycznych. Często badanie ma formę ankiety, której uczestnicy odpowiadają na serię pytań. Innymi słowy, metoda badawcza zależy od rodzaju przeprowadzanych badań. Więcej szczegółów odnośnie badań można znaleźć w opisach poszczególnych projektów lub uzyskać bezpośrednio od nas w przypadku, gdy będziemy się z Państwem kontaktować.

Wszystkie projekty badawcze wyszczególnione na naszej stronie mają akceptację Komisji ds. Etyki Badań (z ang. RECs).
 

Czekaj!
To zajmuje tylko 2 minuty.
Czy chcesz wziąć udział w projekcie badawczym?
Bezpłatnie i niezobowiązująco · ponad 65.000 członków
Tak. Zarejestruj mnie!
Może później
Panel Zdrowia

Zarejestruj się na stronie Panel Zdrowia

Głównym założeniem Panelu Zdrowia jest poprawa zdrowia osób chorych przy pomocy badań naukowych. W tym celu zapraszamy osoby zainteresowane do wzięcia udziału w projektach badawczych, nad którymi pracujemy. Rejestrując się na Panelu Zdrowia, możesz zostać uczestnikiem jednego z takich projektów. Kontaktujemy się tylko z osobami, których Profil KZ odpowiada aktualnie prowadzonym badaniom naukowym. 
Wszystkie projekty badawcze mają akceptację Komisji Etyki Badań (z ang. RECs).
 

Utwórz Profil Kondycji Zdrowotnej