Wszystkie Pytania

Czym jest formularz świadomej zgody?

Każdy potencjalny uczestnik projektu badawczego otrzymuje tak zwany formularz świadomej zgody. Dokument ten zawiera niezbędne informacje o projekcie, jego przebiegu i tym, czego oczekuje się od uczestników badań. Każdy uczestnik będzie musiał dokładnie zapoznać się z treścią formularza zgody, zanim zdecyduje o swoim udziale w badaniach.

Formularz świadomej zgody uwzględnia takie elementy projektu badawczego jak jego cele, czas trwania, wymagane procedury i ważne dane kontaktowe. Dokument ten również informuje o stopniu ryzyka w badaniu klinicznym, objaśnia możliwe skutki uboczne i potencjalne korzyści. Więcej szczegółów dotyczących procesu badań uczestnicy omawiają z lekarzem prowadzącym i (lub) personelem medycznym projektu.

Jeśli po wstępnych spotkaniach przygotowawczych rozmyślisz się i nie będziesz chciał(a) dalej brać udziału w badaniach, masz do tego prawo. Możesz również zmienić zdanie już po podpisaniu formularza świadomej zgody. To Ty decydujesz o swoim udziale w badaniach i nie możesz być poddawany presji. Dlatego zawsze możesz zrezygnować z dalszego uczestniczenia w projekcie bez podawania przyczyn swojej decyzji.

Czekaj!
To zajmuje tylko 2 minuty.
Czy chcesz wziąć udział w projekcie badawczym?
Bezpłatnie i niezobowiązująco · ponad 65.000 członków
Tak. Zarejestruj mnie!
Może później
Panel Zdrowia

Zarejestruj się na stronie Panel Zdrowia

Głównym założeniem Panelu Zdrowia jest poprawa zdrowia osób chorych przy pomocy badań naukowych. W tym celu zapraszamy osoby zainteresowane do wzięcia udziału w projektach badawczych, nad którymi pracujemy. Rejestrując się na Panelu Zdrowia, możesz zostać uczestnikiem jednego z takich projektów. Kontaktujemy się tylko z osobami, których Profil KZ odpowiada aktualnie prowadzonym badaniom naukowym. 
Wszystkie projekty badawcze mają akceptację Komisji Etyki Badań (z ang. RECs).
 

Utwórz Profil Kondycji Zdrowotnej